samozdrav

Knygos, straipsniai

IŠEITIS IŠ AKLAVIETĖS

2003 metais buvo išleista J. N. Mišustino knyga “Išeitis iš aklavietės”. Joje autorius išdėstė savo mintis apie daugelio lėtinių ligų atsiradimo ir išplitimo priežastis, jų pašalinimo būdus. Knyga tapo bestseleriu ir daugybei žmonių padėjo išsaugoti sveikatą. “Kvėpavimo treniruoklio pagalba žmogus gali pats padaryti tą, ko negalima pasiekti su jokiais vaistais. Jis gali atsikratyti visa “ligų puokšte”, pašalindamas pagrindinę ligų priežastį – hipertoniją, tai yra nuolatinį vidaus organų lygiųjų raumenų spazmą. Šis nuolatinis spazmas pašalinamas tolygiai atkuriant CO2 kiekį organizme” (Knyga ” Išeitis iš aklavietės”), o CO2 yra natūrali kraujagysles plečianti priemonė, kurią pasigamina pats organizmas.

Knyga .pdf formatu – ISEITIS IS AKLAVIETES

 

KVĖPAVIMO PROCESAS. DEGUONIS IR ANGLIES DVIDEGINIS

 

 

GERIAUSIAS VAISTAS – TAISYKLINGAS KVĖPAVIMAS

          Yra žinoma, kad kraujas aprūpina audinius deguonimi ir pašalina iš jų anglies dioksidą. Kelias, kuriuo kraujas patenka iš širdies iki audinių primena medį. Stambi kraujagyslė (arterija) išsišakoja į smulkesnes kraujagysles (arterioles), toliau arteriolės audiniuose išsišakoja į kapiliarus, per kuriuos ir vyksta metaboliniai procesai ląstelėse.
          Po to mikrokraujagyslės pereina į venas ir sugrįžta į širdį, ir taip susidaro didysis kraujotakos ratas.

        Kita vertus, egzistuoja mažasis kraujo apytakos ratas – kraujas sugrįžta į plaučius, kur atiduoda anglies dioksidą ir prisisodrina deguonies. Tokiu būdu, kvėpavimas yra labai susijęs su širdies kraujagyslių sistema.

          Ar jūs kada nors susimąstėte, kas mus priverčia įkvėpti ir iškvėpti kas kelias sekundes? Ar todėl, kad nukrenta deguonies koncentracija kraujyje? Ne. Mūsų kraujas plaučiuose visada 96 % prisodrintas deguonies. Mūsų kvėpavimą reguliuoja CO2 kiekis, o ne deguonies kiekis. Kodėl mes giliau kvėpuojame pavyzdžiui, bėgdami? Dirbdami raumenys sudegina gliukozę. Šiame procese išsiskiria anglies dioksidas. Jis patenka į kraują, kur perteklius pašalinamas per plaučius.

         Kai kraujas pereina plaučius, jis kontaktuoja su įkvepiamu deguonimi. Deguonies molekulės sukimba su hemoglobinu ir su krauju keliauja į vidaus organus. Čia hemoglobinas atlaisvina deguonį, kuris sunaudojamas ląstelėse. O kas priverčia deguonį atsiskirti nuo hemoglobino? Tai anglies dioksidas! Jeigu kraujyje per mažai anglies dvideginio, tai nepriklausomai nuo deguonies kiekio, jis negali būti atlaisvintas ir sunaudojamas ląstelėse (žinomas kaip Verigo-Boro efektas).

        Antras faktorius. Pagal kraujagyslių teoriją anglies dioksidas yra natūralus plečiantis preparatas, todėl žemas CO2 kiekis daro tiesioginį poveikį kraujagyslėms, kurioms susiaurėjus, sumažėja kraujo pritekėjimas į organus. Tokiu būdu, esant CO2 trūkumui, metabolinių procesų reguliavimas pažeidžiamas!

        Kraujagysles plečiantieji preparatai veikia lygiuosius raumenis, kurie yra arteriolių ir alveolių pagrindas (plaučiuose).
          Trečias svarbus faktorius – normaliam metabolizmui būtinas fiksuotas rūgštinis-šarminis kraujo balansas (pH indeksas). Žemas CO2 kiekis pažeidžia šį balansą.
         Esant intensyvesniam kvėpavimui, plaučių ventiliacijos lygis viršija tą, kuris reikalingas normaliam CO2 kiekiui pašalinti. Kitaip tariant, hiperventiliacija „išplauna“ CO2 iš organizmo, mikrokraujagyslės susitraukia, ir prasideda audinių deguonies badas. Be to, dėl padidėjusio kraujagyslių sistemos pasipriešinimo smarkiai pakyla kraujospūdis, kuris yra daugelio širdies susirgimų priežastis.

         Mus supančiame aplinkos ore yra mažas CO2 kiekis. Kad organizmas normaliai funkcionuotų, reikia, kad anglies dvideginio koncentracija būtų apie 6,5 %. Bet ore yra tik 0,03 % anglies dvideginio. Reikiamas jo kiekis organizme susidaro kaip šalutinis metabolizmo produktas. Būtinam 6,5 % anglies dioksido koncentracijos palaikymui kvėpavimas reguliuojamas iš kvėpavimo centro, esančio galvos smegenų žievėje.

         Neteisingas gyvenimo būdas taip pat kai kurios ligos sukelia funkcinius kvėpavimo centro pakitimus, todėl kvėpavimo lygis kyla, o CO2 kiekis kraujyje su amžiumi krinta.
          Mikrokraujagysles ištinka spazmai, vidaus organai negauna pakankami deguonies, patiria deguonies badą.
         Deguonies badas yra lėtinių susirgimų šaltinis. Be to, dėl padidėjusio periferinių kraujagyslių pasipriešinimo padidėja kraujospūdis, atsiranda hipertenzija

back